Yangın ve Duman Perdesi

SMY-10412 Yangın ve Duman Perdesi İncele...

SMY-10412 Yangın ve Duman Perdesi

NSC Mühendislik olarak iş güvenliği alanında sizlere kapsamlı bir hizmet sunmaktayız. Bu doğrultuda portföyümüzde yer alan ürünlerden biri de yangın ve duman perdesi ekipmanlarıdır. Oldukça işlevsel bir kullanıma sahip olan yangın ve duman perdesi temel olarak yangının yayılmasını engellemeye yarar. Yangının meydana geldiği bölgeleri birbirinden yalıtmanızı kolaylaştırarak yangın zonları oluşturmanıza olanak tanır. Aynı şekilde yangın ve duman perdesi bir bölgeden diğerine olan duman geçişini de ciddi oranda azaltır. Bu anlamda pasif yangın söndürme sistemlerinin en önemli ekipmanlarından biri olan perde yüksek ısı direncine sahiptir. Isıyı bloke ederek farklı bir bölgeye yayılmasını durduran ürünü kullanarak işletmelerinizin yangına karşı korumasını artırabilirsiniz. Yangın ve duman perdesi sayesinde işletmenizde gerçekleşecek bir yangına yayılmadan müdahale etmeniz kolaylaşacaktır. Sayfamız üzerinden bizimle iletişime geçerek yangın ve duman perdesi hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz.

Yangın ve Duman Perdesi Özellikleri

Yukarıda da vurguladığımız gibi yangın ve duman perdesi kullanımı yangının etkisini ciddi oranda azaltır. Bu doğrultuda perdenin kullanımı işletmeler için olan yangın yönetmeliğinde de zorunlu tutulmuştur. Yangın ve duman perdesi sayesinde kaçış yollarının güvende olmasını sağlamak mümkündür. Buna ek olarak yangın belli bir bölge içerisinde kaldığı için kolayca kontrol altına alınabilir. NSC Mühendislik olarak yangın ve duman perdesi ürünlerimizin genel özelliklerini şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Pasif yangın söndürme sistemlerinin bir bileşeni olan yangın ve duman perdeleri düşey bir düzlemde bir kullanıma sahiptir. Ancak montaj esnasında ekiplerimiz işletmenizin mimarisi için ideal tasarımlar uygulamaktadır.
  • Yangın esnasında ortaya çıkan ısı ve duman yangın perdesi sayesinde bloke olur. Böylelikle yangının etkileri yalnızca belli bir alan içerisinde hapsedilir.
  • Buna paralel olarak yangın ve duman perdelerinin daha çok geniş zonlara sahip işletmelerde tercih edildiğini söyleyebiliriz. Bu anlamda özellikle galeri ve atrium gibi yapılar öne çıkmaktadır.
  • Fiber kullanarak ürettiğimiz yangın ve duman perdeleri aynı zamanda silikon kaplıdır. Buna ek olarak içerisinde ısıya dirençli çelik ipler de yer alır.
  • İhtiyacınıza oranla farklı boyutlarda üretebildiğimiz yangın ve duman perdeleri yangın esnasında yaklaşık 4 saatlik bir avantaj sağlar.