Petrokimya Sahasında Kullanılan Tulumlar

SMY-10020 Alev Almaz Antistatik Tulum İncele...

SMY-10020 Alev Almaz Antistatik Tulum

SMY-10021 Alev Almaz Antistatik Tulum İncele...

SMY-10021 Alev Almaz Antistatik Tulum

Petrokimya sahasında kullanılan tulumlar oldukça avantajlı ürünlerdir. Alev almaz antistatik tulum olarak da bilinir ve antistatik kendinden alev almaz kumaşlardan üretilmişlerdir. Böylece petrokimya ve ısı, ateş gerektiren her türlü sektörde kullanılabilir. Bu sektörlerde can güvenliğinin sağlanması ve iş güvenliği kurallarının uygulanması için alev almaz tulumların kullanılması zorunludur.

Yanmaya dayanıklı iş kıyafetleri arasında yer alan petrokimya tulumları %100 meta-aramid 3 katlı dikiş ipliklerinden üretilmiştir. Tulumda kullanılan cırt bantlar ve fermuarlar da yanma geciktirici niteliğe sahiptir. Yanması geciktirilmiş reflektif şeritler de mevcuttur. Bu şeritler karanlıkta parlaması ile birlikte büyük kolaylık sağlar. Ürünün sahip olduğu sertifikalar aşağıdaki gibidir;

  • EN 11612 A1, A2, B1, C1, F1
  • EN 1149-5
  • IEC 61482-1-2 CLASS 1

Koruyucu İş Kıyafetleri Önemi

Koruyucu iş kıyafetleri son derece önemlidir. Çalışanların sağlığı ve refahını sağlar. İş güvenliği kapsamında çalışanların gövdesini korumaktadır. Bu kıyafetler kullanıcının gövdesini iyice sarmalıdır. Aksi taktirde işlevselliğini yitirir. Koruyucu iş kıyafetleri arasında yer alan tulumların önemi bir de şu şekilde gösterilebilir;

  • Zararlı maddelerin vücuda temas etmesini önler.
  • Eğer sızma meydana gelirse yaralanmaların oranı büyük oranda azalır.
  • İşçileri tehlikeden uzun süre korur.

İş güvenliğinin sağlanması kapsamında kıyafetle güvenin sağlanması adına doğru ekipmanın seçilmesi gerekir. Koruyucu tulumlar da bu şekildedir. Güvenilir sitelerden bu ürünleri tercih edebilirsiniz. NSC Mühendislik kullanıcılara gerçek anlamda kaliteli ürünler sunmaktadır.

Koruyucu İş Kıyafetleri Fiyatları

Koruyucu iş kıyafetleri fiyatları alacağınız ürüne göre değişir. Petrokimya sahasında kullanılan tulumların fiyatları da alacağınız ürünün kalitesine göre farklılık gösterir. Net fiyat bilgisi öğrenmek için NSC Mühendislik sitesini inceleyebilir ve iletişime geçebilirsiniz. Buradan kolayca ürün siparişi oluşturarak iş güvenliği kıyafetlerinizi tamamlayabilirsiniz.