İtfaiyeci Elbise Seti

SMY-10217 İtfaiyeci Elbise Seti İncele...

SMY-10217 İtfaiyeci Elbise Seti

Yangınlar, bilindiği üzere insan sağlığını olumsuz yönde etkileyen son derece riskli bir durumdur. Bu riskleri ortadan kaldırmak için yüksek koruma sağlayan özel tasarım elbiseler tercih edilir. İnsanların herhangi bir yangın sırasında zarar görmemesi için bu kıyafetlerin üzerinde bulunması son derece önemlidir. Özellikle itfaiye üniforması bu tarz iş yerlerinde hazır bir şekilde bulunmalıdır.

Arama kurtarma ve yangın söndürme faaliyetlerinde radyan konvektif ya da direkt alev gibi birçok çeşitli ısıl tehlikelere ve suya maruz kalınması durumu söz konusudur. Bu tehlikelere karşı koruma sağlamak amacı doğrultusunda üretilen, itfaiyeci giysileri mevcuttur. Bu elbiselerin koruma performanslarının belirlenmesinin ardından, Avrupa standardizasyon birliği tarafından farklı standartlar oluşturulur ve üretim yapılır.

İtfaiyeci Elbise Seti Özellikleri

Yangın elbisesi kullanıcıların vücudunu alevlerden korumak için çok önemlidir ve özel kumaşlar ile üretilir. Yüksek ortam sıcaklığına bağlı ortaya çıkan ısı stresini insan metabolizmasının dayanacağı oranın altında tutarak koruma sağlamaya yardımcı olur. Olası risklerin en aza inmesi için kullanım öncesi mutlaka doğru bir eğitim alarak, tatbikat yapılması gerekir. Ayrıca çalışma koşulları ön planda tutulup buna göre, en uygun kişisel koruyucu kıyafet seti tercih edilmelidir. Verimlilik, tasarım ve kullanım limitleri de bu konuda dikkat edilmesi gereken konular arasında yer alır.

İtfaiyeci elbise setleri ısıdan koruma performansı, katları çok kumaş sistemi, özel olarak üretilen izolasyon sağlayan kumaşlar ve katmanlar arasındaki kuru hava boşluklarına bağlı olarak üretimi yapılan ürünlerdir. Hava boşluğu yalıtımı iyi bir şekilde sağladığı için İtfaiyeci elbise kumaşı izolasyon sağlayan ürünlerin bir araya gelmesi ile ortaya çıkar.

İtfaiyeci Elbise Seti Fiyatları

İtfaiyeci elbise setleri içinde pantolon, gömlek, pardesü, çizme, baret, şapka ve ayakkabı gibi özel ekipmanlar bulunur. Ürünlerin kalitesi, set sayısı ve model gibi seçeneklere bağlı olarak fiyatlar değişiklik gösterir. Bu konuda mutlaka kaliteden ödün vermemek gerekir. Bu yüzden öne çıkan sitelerden hizmet almak önemlidir. NSC Mühendislik bu konuda kaliteli ve uygun fiyatlı ürünlerin yer aldığı bir sitedir. Siz de tercih edebilirsiniz.