İtfaiyeci Çizmesi

SMY-10216 İtfaiyeci Çizmesi İncele...

SMY-10216 İtfaiyeci Çizmesi

İtfaiyeci eldiveni ve çizmesi asit, yağ, petrol ve alkali gibi ürünlere karşı dayanıklı vulkanize kauçuk bileşenden tasarlanıp üretilmiştir. Olası mekanik darbelere karşı dayanıklı olması açısından çelik taban ve çelik burun olarak üretilen bir üründür. Hem sarı hem de siyah renk kontrastı ile yüksek görünürlük imkânı sunar. Deri çizmelerin dış yüzey kısmında kısa sürece oluşabilecek aşınmalar meydana gelirken, kauçuk ürünlerde böyle bir durum çok uzun zamandan sonra görülmeye başlar.

İtfaiyeci çizmesi ürününün dış yüzey kısmı esnek kauçuk malzemeden tasarlanıp imal edildiği için çatlama yapmaz ve açılmaz. Çizmenin kolay ve rahat giyilebilmesi için kenarlarında iki adet tutma sap bulunur. Ekstra bir dayanıklılık için harika bir aşınma direncine sahiptir. Çizme topuklardaki yükün azalmasını sağlayacak şekilde dizayn edilip kullanıcılarına sunulur.

İtfaiyeci Çizmesi Özellikleri

İtfaiyeci botu ve çizme modellerinde deri çizmelerin bakımı bir hayli zor iken lastik çizme modellerinde temizlik işlemi sadece ıslak bir bez yardımı ile uygulanabilir. Kullanılan malzeme yapısı çok kaliteli olduğundan dolayı deri çizme modellerine göre çok daha uzun süre boyunca kullanılabilir. Lastik çizme ürünlerinin su geçirmezlik seviyesi deri çizmeler göre çok daha fazladır. Olası herhangi bir darbeye karşı dayanıklılığını artırmak için çelik taban ve çelik burun ile tasarlanıp üretilir. Çizme taban kısmı yüksek sıcaklıklara karşı dayanıklı olabilecek özel malzemeden üretilir. Çizme asit, yağ, alkali ve petrol türevlerine karşı dayanıklı kauçuk bileşen malzemeden tasarlanıp imal edilir. Kaymaz tabana sahip bu ürün oldukça kullanışlı ve elverişlidir. Aşınma direncine karşı yüksek malzemelerden üretilir. Çizmenin içi alev almaz astar ile kaplıdır.

İtfaiyeci Çizmesi Nerelerde Kullanılır?

İtfaiyeci çizmesi oldukça önemlidir. Yangın esnasında itfaiyeciler tarafından çok fazla tercih edilip kullanılır. Bu çizmenin özel olarak kullanıldığı alanlardan birisi de yangındır. Böyle yerlerde çizmenin kullanılmama gibi bir lüksü olamaz. Çünkü böyle bir alana normal bir ayakkabı ile asla girilmez. Dayanılmayacak bir sıcaklığa sahip olduğu için bu çizmeler oldukça idealdir. İtfaiyeci çizmesinin kullanıldığı alanlar ise şu şekildedir;

  • Yangın sırasında insanları kurtarmak için itfaiyeci çizmesi kullanılır.
  • Yangın esnasında değerli evrak ve belgeleri kurtarmak için görevli kişiler tarafından çizme giyilebilir.
  • Yangın söndürme amaçlı girilen yerlerdeki aletlerin kapatılma ya da açılması için kullanılabilir.
  • Yangına müdahalede bulunmak için olay yerine girerken. Kapların açılması gereke. Esnada kullanılır.

Böyle bir çizme ancak yukarıda belirttiğimiz durumlarda işlem yapacak kişinin kullanabileceği anlardan bazılarıdır. İtfaiye iş elbisesi fiyatı de genellikle kalite, kullanılan malzeme, profesyonellik ve marka adına göre farklılık gösterse de herkesin bütçesine göre bir ürün bulması oldukça mümkündür.